Головна » 2017 » Січень » 31 » Надання консультації з прав дитини головним спеціалістом Печенізького бюро правової допомоги
16:05
Надання консультації з прав дитини головним спеціалістом Печенізького бюро правової допомоги

    Давним-давно, ще у стародавні часи у людей була необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо у неї не було сильного покровителя, щоб бажав би допомогти їй у вирішенні спорів. Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильніший, той правий». А коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норми життя для всіх громадян, у людське суспільство прийшов новий закон права. Тепер держава стала на захист сильного і слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила.  Права знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що вони існують і вони не­від’ємні від інших прав, гарантованих тобі державою.

     26 січня 2017 року на базі Печенізького центру дитячої та юнацької творчості відбулася зустріч вихованців та педагогічного колективу з головним спеціалістом Печенізького бюро правової допомоги Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чорномор Любов Миколаївною.  

    Спеціаліст розповіла про Конвенцію ООН про права дитини, що містить 54 статті. Ці права  класифіковані за певними принципами.  

    Держави-учасниці визнають, що кожна дитина має право на життя, максимально можливу міру виживання і здоровий розвиток. Кожна дитина має право вільно висловлювати свої думки, має право на свободу асоціацій і свободу мирних зборів. Жодна дитина не може бути об’єктом незаконного втручання в здійснення її права на особисте сімейне життя, недоторканість житла, таємницю кореспонденції, або незаконного посягання на її честь і гідність. Дитина має право на доступ інформації, яка сприяє соціальному, духовному і моральному благополуччю, а також здоровому фізичному та психічному розвитку дитини.

    Держави-учасниці визнають право дитини на користування досконалими послугами системи охорони здоров’я, на користування благами соціального забезпечення, право на рівень життя, необхідного для фізичного, розумового, духовного, морального, соціального розвитку дитини. Кожна дитина має право на освіту, на відпочинок і дозвілля, на захист від економічної експлуатації.

    Любов Миколаївна роздала бажаючим листівки для детальнішого ознайомлення, які послуги можна ще отримати в бюро правової допомоги. 

Переглядів: 76 | Додав: pech_cdut | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar